Sprzęt treningowy – Orbitrek

Sprzęt pasujący do użytkownika

Istotne jest również, żeby kupiony orbitrek był dopasowany do wymiarów osoby na niej ćwiczącej. Pamiętajcie ze każdy sprzęt do ćwiczeń (więcej znajdziesz na tej stronie: http://www.marbo-sport.pl/) ma podane przez producenta maksymalne dopuszczalne obciążenie. Jeśli sprzęt ma określoną maksymalną wartość obciążenia na 100 kg, to systematyczne wykorzystywanie go przez osobę ważącą 120 kg znacząco skróci jego żywotność.

Sprzęt treningowy – Orbitrek


Autor zdjęcia: Sangudo

Na rynku znaleźć można orbitreki wyposażone w różnego typu systemy napędu. Mają one kluczowe znaczenie jeżeli chodzi o jakość oraz wygodę ćwiczeń. Oddziałują one też bardzo na cenę konkretnego modelu. Wybór odpowiedniego sytemu powinien być niezwykle dobrze przemyślany, w przeciwnym wypadku można niezwykle żałować dokonanego wyboru.

O jakości napędu decyduje jakość wykorzystanych do jego zrobienia przedmiotów takich jak:

• łożyska,

• podzespoły elektroniczne.

Jak więc sprawdzić albo wytypowany przez nas model jest wyposażony w napęd właściwej jakości? Trzeba zweryfikować jakość jego pracy. Ruch na orbitreku powinien być płynny. Trenażer w trakcie pracy nie powinien wydawać żadnych pisków, nie mogą także występować żadne tarcia czy też zgrzyty. Przetestować należy w jaki sposób pracuje orbitrek (szczegóły na tej stronie) zarówno w trakcie niskiego obciążenia, jak i z maksymalnym obciążeniem.

Oprócz zastosowanych części niezwykle znacząca jest jakość ich montażu. Jeżeli bowiem nawet najlepsze części zostaną nie precyzyjnie złączone, to jakość napędu nie będzie właściwa.

Kupno właściwego orbitreka nie jest zaliczany do łatwych zadań. Przeglądając propozycje przeróżnych sklepów w internecie nie należy kierować się emocjami. Przede wszystkim należy przemyśleć jak dużo jesteśmy wstanie wydać na kupno osprzętu do siłowni domowej. Przez to można zacząć porównywanie sprzętów do treningów na który nas stać.

Jeżeli z kolei mamy zamiar trenować regularnie, kilka razy w tygodniu dynamicznie, to niezbędne będzie kupienie orbitreka dobrej jakości, z dodatkowym wyposażeniem. Tani przyrząd nie przetrwa długo, ciężkiego oraz systematycznego treningu. Szybko będzie szwankował. Tylko urządzenie wykonane z dobrej jakości materiałów wytrzyma tego typu obciążenie oraz zagwarantuje właściwą jakość ćwiczeń.

Nie można również zapominać o tym, by sprawdzić dokładnie wymiary orbitreka. Rozmiar przyrządu musi być dopasowany do rozmiaru pomieszczenia, w którym ma zostać postawiony. W sytuacji, gdy posiadamy wielkie pokoje, nie będzie miało to większego znaczenia. Jednakże w zdecydowanej większości przypadków pomieszczenie dedykowane na siłownię domową nie jest zbyt duże. W takiej sytuacjinależy zdecydować się na wyposażenie o mniejszych gabarytach czy też posiadające możliwość złożenia go po zakończonym treningu. Większość modeli posiada na obecną chwilę rolki transportowe, które bardzo usprawniają przesuwanie tego urządzania. Zwróćmy zatem uwagę czy wytypowany przez nas model został w takie rolki czy też koła wyposażony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


4 × osiem =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>